خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

از نماز ما چه کسی سود می برد؟

  خداوند خالق همه ی  هستی است.او روزی دهنده ی همه ی موجودات است و دانایی و توانایی را به انسان ها ارزانی بخشیده و در مقابل هیچ چشم داشتی از هیچ موجودی نداشته و نخواهد داشت.

  چون او غنی و بی نیاز است و غیر او همواره دست نیاز را به سویش دراز نموده و او هم بر خود واجب نموده  تا ناز نیازمندان را خریداری نماید.

  برای تکالیف الهی از جمله اقامه ی نماز هیچ سود و فایده ای برای خداوند تصور نمی شود. بنابراین با تاملی اندک در شکل و محتوای نماز درمی یابیم که نماز برای انسان در دنیا و آخرت بهره و ثمراتی ارزشمند به همراه دارد. چنان که پیامبر رحمت فرمود: نماز سفره ی گسترده ی الهی در زمین است که خدا آنرا روزی پنج بار برای اهل رحمتش گوارا نموده است.

  وقتی که دو رکعت  نماز با حال و از روی اخلاص آن را می خوانیم باعث  آرامش جانمان می گردد و نماز مرتب و اول وقت می تواند ما را از گناهان و جرائم  دور نگه دارد.

  نماز باعث می شود که افراد زندگی سالم تری داشته باشند، چون نماز تمرین و تکرار صدها درس آموزنده است. همچنین وضوی نماز بهداشت و سلامت جسمی را به ارمغان می آورد و لزوم حلال بودن لباس نمازگزار و پاک بودن مکان نمازگزار او را متوجه می سازد که نباید به سوی مال مردم دست درازی نماید.

  نماز یادآور درس نظم و احترام به زمان و قدردانی از لحظه لحظه های عمرمان است.

  بنابراین نماز گنجینه ای است که هر بخش آن ناظر به یکی از نیاز های مادی و معنوی انسان هاست و خداوند حکیم آن را به بشر هدیه نموده است. 


  این مطلب تا کنون 36 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : نماز ,نموده ,انسان ,خداوند ,
  از نماز ما چه کسی سود می برد؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر